Connect with us

Тиквеш се засили со Филип Михаилов

Македонскиот прволигаш Тиквеш доведе уште едно засилување. Повторно се работи за повратник од странство.


Филип Михаилов е нов играч на Тиквеш. Тој може да игра во средниот ред и во нападот, а е повратник во македонскиот фудбал од австрискиот клуб Маршвелд.


Михаилов во кариерата има настапувано и за Беласица и Академија Пандев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови