Connect with us

Тиквеш подобар од Струга ТЛ во голеада крај езерото

Македонските клубови кои ќе го претставуваат нашиот фудбал во Европа, шампионот Струга ТЛ и Тиквеш одиграа пријателски натпревар крај езерото, а славеше актуелниот освојувач на Купот со 3-4.

Вистинска голеада, очигледно дека во овој дел од подготовките сѐ уште одбраните не се на потребното ниво, а напаѓачите многу брзо зедоа залет.

Стрелци на головите за Струга ТЛ беа капитенот Буњамин Шабани, како и Укпа и Компаоре. За Тиквеш погодија новите засилувања Мартин Стојанов и Витор Алберто, како и Едиз Спахиу, а Струга ТЛ постигна еден автогол.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови