Connect with us

Тиквеш подобар од Детонит на последната контрола

Новиот прволигаш Тиквеш го совлада Детонит со 2-0 во последниот тест натпревар пред почетокот на сезоната во Првата лига. Тимот на Пане Блажевски славеше со головите на Иван Ивановски и на Александар Мишов.

Во првото коло од новата сезона во Првата лига, Тиквеш на домашен терен ќе го пречека актуелниот шампион Шкендија.

Advertisement

Facebook

Тимови