Connect with us

Тиквеш подобар од Брегалница на тестот во Кавадарци

Тиквеш ја победи Брегалница со 2-1 на пријателскиот натпревар во Кавадарци. Ивановски од пенал погоди во првото полувреме, а Марио Гасама постигна победнички гол за Тиквеш во 88.минута од дуелот.


Андерсон ја доведе Брегалница во водство уште во втората минута од овој натпревар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови