Connect with us

Тешка повреда за Томас Лемар

Атлетико Мадрид доживеа убедлив пораз на гостувањето против Валенсија, а тренерот Диего Симеоне ќе остане и без еден квалитетен фудбалер за подолг период.


Томас Лемар ја скина тетивата и ќе мора да паузира од фудбалските терени.

„Деталните прегледи кај Лемар покажаа кинење на тетивата на десната нога. Лемар во најбрзо време ќе мора да биде опериран, му посакуваме брза рехабилитација“, објави Атлетико Мадрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови