Connect with us

Струга Трим Лум триумфираше против Шкупи

Фудбалерите на Струга ТЛ славеа со 2-1 против Шкупи на пријателскиот натпревар кој се одигра на Градскиот стадион во Струга.

Избраниците на Срѓан Захариевски беа подобар тим на теренот во второто полувреме кога си ја обезбедија победата. Стружани дојдоа до предност со голот на Цветановски во 63. минута, а Шкупи израмни со голот на Дембо во 64. минута. Победата за Струга ТЛ ја донесе Таири во 86. минута од средбата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови