Connect with us

Струга ТЛ поразена од Локомотив Ташкент во Анталија

Есенскиот првак Струга Трим Лум со пораз ги отвори тест-натпреварите во Анталија. Тимот на Срѓан Захариевски денеска загуби од Локомотив Ташкент со 2-1.

Стрелец на единствениот гол за Струга ТЛ беше Фљамур Таири од пенал.

Во редовите на Локомотив Ташкент настапува македонскиот интернационалец Бојан Најденов.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови