Connect with us

Столе Димитриевски го одработи првиот тренинг со Валенсија (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски го одржа првиот тренинг со својот нов клуб Валенсија. После пет години поминати во Рајо Валјекано, тој се реши за нов предизвик и од оваа сезона ќе брани на „Месталја“.


Столе Димитриевски во новата сезона треба да биде прв голман на Валенсија, со оглед на поизвесното заминубање на Грузиецот Георги Мамардашвили, кој блескаше на Европското првенство и има неколку понуди од европски гиганти за промена на средината.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови