Connect with us

Стефан Ристовски даде гол за да го испрати Адеми со триумф во Кина (ВИДЕО)

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски, беше стрелец за Динамо Загреб во триумфот од 1-0 против Осијек во првенството на Хрватска. Тој со гол го испрати Аријан Адеми, кој денеска го одигра последниот меч за Динамо Загреб и прави трансфер во кинескиот Пекинг Гуан.

Пред почетокот на мечот имаше церемонија во чест на Адеми, а „Бед Блу Бојс“ го скандираа неговото име и му посветија транспарент.

Стефан Ристовски стрелаше во 67.минута на овој натпревар.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови