Connect with us

Србинот Маслаќ се врати во редовите на Академија Пандев

Академија Пандев за продолжението од сезоната во своите редови го врати српскиот интернационалец Марио Маслаќ кој пред една година ги бранеше боите на струмичкиот прволигаш.

„Централниот дефанзивец по шест месеци повторно го облекува сино-белиот дрес. Неговиот квалитет и искуство во одбраната ќе биде од големо значење за нашиот млад тим“ – информираат официјално од Академија Пандев.

„Пандевци“ се договорија за соработка со 29-годишниот Маслаќ до крајот на сезоната. По заминувањето од Академија Пандев изминатата полусезона Маслаќ беше дел од Раднички Ниш.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови