Connect with us

Спалети му дава одмор на Елиф Елмас

Италијанскиот калчолигаш Наполи денеска и гостува на Сампдорија во петтото коло од Серија и ќе се обиде да го задржи перфектниот ефект. Како што информираат медиумите на Апенините, тренерот Лучијано Спалети на овој натпревар ќе му даде одмор на Елиф Елмас.

Македонскиот репрезентативец ќе биде на клупата за резерви заедно со Матео Политано, а шанса во првиот состав ќе добијат Зиелински и Лозано.

Елмас беше стартер на изминатите натпревари на Наполи и Спалети смета дека му е потребен мал одмор, па ќе изврши ротација.

„Наполитанците“ имаат максимални 12 бода по четири натпревари во италијанскиот шампионат.

Advertisement

Facebook

Тимови