Connect with us

Слога Виница и Силекс ремизираа без голови, но најважен е хуманитарниот дел од мечот

Силекс и Слога Виница ремизираа без голови на пријателскиот натпревар што се одигра во Виница. Мечот имаше хуманитарен карактер, а собраните средства се предадени на тие што им се најпотребни.


Силекс беше за нијанса подобар ривал, но и Слога Виница покажа допадлив фудбал. Сепак, немаше голови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови