Connect with us

Шпанските гиганти се заинтересираа за Мејсон Гринвуд

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, кој дојде на позајмица во Хетафе, откако мина сурови денови со обвинувања за силување, се чини дека во Шпанија ја оживеа својата кариера. Неговиот талент и квалитети не се спорни, но Манчестер Јунајтед не сакаше да го има во тимот поради аферата за силување.


Иако Гринвуд беше ослободен од обвинувањата, навивачите, спонзорите и голем дел од вработените во клубот се кренаа против младиот фудбалер и не сакаа да остане на „Олд Трафорд“.

Тој дојде на позајмица во Хетафе и не погреши, а многу брзо се наметна на натпреварите во Ла Лига.

Според последните информациите на шпанските медиуми, Барселона испратила скаути да го следат Гринвуд, кој исто така го привлекол вниманието и на Атлетико Мадрид.

Валенсија и Реал Сосиедад од претходно се вклучија во трката за потписот на Мејсон Гринвуд, а Манчестер Јунајтед најверојатно ќе реши перманентно да го продаде.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови