Connect with us

Шоу на тренингот на Интер: Лаутаро го предизвика Конте на бокс-меч (ВИДЕО)

Антонио Конте и Лаутаро Мартинез имаа нервозни мигови на мечот против Рома откако Аргентинецот влезе во игра како резерва во 35.минута, а потоа беше повлечен во 77.минута. Но, сепак, веќе на денешниот тренинг насмевки и вистинско шоу. Лаутаро Мартинез го предизвика тренерот Антонио Конте на бокс-меч. Се разбира, како дел од тренингот…

Advertisement

Facebook

Тимови