Connect with us

Шкупи испушти победа против Лвов

Македонскииот прволигаш Шкупи беше многу блиску до првиот триумф на подготовите во Анталија, но не издржа во финишот од тестот против украинскиот Лвов. Тимот на Хасан Озер прими гол во судиското продолжување за конечни 1-1.

Шкупи имаше водство од десеттата минута на овој меч, кога Ламине Дијак постоигна погодок по проигрувањето од Филип Глигоров. 

Во завршницата, кога Хасан Озер им даде шанса и на „резервистите“, Лвов успеа да стигне до реми. Шкупи мечот го стартуваше со следниот тим: Наумовски, Глигоров, Исмаили, Илјази, Нето, Сенгор, Дијак, Алварез, Бугазели, Адеми, Цветаноски. 

   

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови