Connect with us

Шкендија посакува триумф над Македонија ЃП за да му се доближи на Вардар

Шкендија посакува триумф над Македонија ЃП за да ја намали негативата во однос на лидерот Вардар повторно на осум бода. Вардарци вчера ремизираа без голови против Работнички, а тоа е шанса за составот на Ернест Ѓока. 

„Не очекува тежок натпревар против цврст противник, но Шкендија посакува победа. Но треба ида се избориме за тоа. Во минатото коло и покрај надмоќта не успеавме до трите бода во Кратово“ – вели шефот на стручниот штаб на Шкендија, Ернест Ѓока.

Во останатите два денешни дуели, Академија Пандев во битка за првата победа пролетва против последнопласираниот Борец, додека Шкупи на домашен терен ја пречекува Ренова.

ПМФЛ – 21. КОЛО (денеска, 14 ч.)

Струмица: АК. ПАНДЕВ – БОРЕЦ

Тетово: ШКЕНДИЈА – МАКЕДОНИЈА ЃП

Скопје: ШКУПИ – РЕНОВА

ВЧЕРА

ВАРДАР – РАБОТНИЧКИ 0-0

СТРУГА ТЛ – СИЛЕКС 0-0

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови