Connect with us

Шишковски одбрани два пенали на Кипар

Македонскиот репрезентативен голман Дамјан Шишковски одбрани два пенали на денешниот меч против Пафос во првенството на Кипар. Тој го одбрани ударот на Валакари во 67. минута, а 12. минути подоцна беше подобар и од Беригo. Формата на Шишковски може да го радува селекторот Игор Ангеловски пред настапот на Македонија на Европското првенство.


Сепак, и покрај одличното издание на Шишковски, неговиот тим Докса загуби со 2-1.

Advertisement

Facebook

Тимови