Connect with us

Сензационален трансфер во најава: Луис Нани ќе потпише за Гостивар?

Португалската ѕвезда Луис Нани е на чекор до трансфер во македонскиот прволигаш Гостивар. Преговорите, како што дознава „Макфудбал“, се наоѓаат во завршна фаза, Нани добил одлична финансиска понуда и се чека последното „да“, пред да пристигне во Македонија и да потпише договор со Гостивар.

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Фенербахче, Валенсија, Спортинг Лисабон, во моментот е слободен агент, а последен пат играше за Адана Демирспор.

Нани (37) има 122 настапи за фудбалската репрезентација на Португалија и 24 постигнати гола.

Гостивар е во преговори и со Ведран Ќосевски, досегашниот голман на Струга ТЛ, со Дарко Глишиќ и со Константин Чешмеџиев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови