Connect with us

Ренова се засили со Шефити од Шкендија (ФОТО)

Засилувајќи го играчкиот кадар во битката за опстанок сезонава, Ренова официјално го промовираше најновото име во своите редови – поранешниот фудбалер на Шкендија, Шефит Шефити.

22-годишниот Шефити, кој игра на левокрилната напаѓачка позиција, се договори за соработка со тимот од Џепчиште до крајот на сезоната.

Шефити изминативе три години беше дел од Шкендија, од каде сега се сели меѓу „гипсарите“.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови