Connect with us

Работнички го доведе и Никола Ристески

Дефанзивецот Никола Ристески (24) е ново засилување на Работнички, објави клубот од Дебар Маало на официјалниот сајт. Тој денеска потпиша двегодишен договор и се приклучува веднаш во работата со тимот во пресрет на стартот на пролетниот дел од првенството. 

Ристески доаѓа од редовите на прволигашот Борец и ќе ја зголеми конкуренцијата во одбраната на составот на Александар Влахо. 

„Среќен сум што постигнав договор со Работнички, клуб со голема традиција и шампионско педигре во Македонија и надвор од нашите граници. Се надевам дека ќе дадам полн придонес во обидот тимот да ја оствари зацртаната цел во пролетниот дел од сезоната и понатамошните предизвици. Познавам голем дел од соиграчите и мислам дека брзо и успешно ќе се вклопам во новата средина“, изјави Никола Ристески. 

Никола Ристески дојде од прволигашот Борец, а претходно во кариерата има настапувано за Кит Го, Еуромилк и за Кожуф. 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови