Connect with us

Работнички е веќе во Анталија, утре првата контрола со Пирин

Работнички од вчера е во Анталија, а денеска го одржа и првиот тренинг во турскиот туристички центар. Експедицијата е сместена во добро познатата база, хотелот „Миракл“, а за утре е закажана и првата проверка, против бугарскиот клуб Пирин Благоевград, од 13 часот по македонско време.

Тренерот Ратко Достаниќ го воигрува тимот, фудбалерите се прилагодуваат на неговите барања и треба се да функционира беспрекорно за вториот дел од првенството. Работнички го очекува тешка битка за опстанок.  

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови