Connect with us

ПСЖ и Ајнтрахт ги интензивираат преговорите за Рандал Коло Муани

ПСЖ и Ајнтрахт Франкфурт се оптимисти дека ќе се договорат за трансферот на Рандал Коло Муани, пишуваат француските медиуми. Напаѓачот е голема желба на францускиот шампион, кој веќе испрати две понуди за него кои беа одбиени.


Ајнтрахт сака да добие 100 милиони евра за својата ѕвезда. Разговорите меѓу двата клуба се во тек, а германскиот клуб веќе ја бара и замената за Коло Муани. се шпекулира со имињата на Хуго Екитике од ПСЖ и со Никлас Фулкруг од Вердер.

ПСЖ досега најмногу понуди 80 милиони евра, плус бонуси, но ќе мора да ја подигне понудата доколку сака да го доведе Коло Муани во Париз.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови