Connect with us

Пелистер се засили со Бојан Спиркоски од Победа

Македонскиот второлигаш Пелистер го доведе Бојан Спиркоски кој доаѓа од ФК Победа и ќе ја зголеми конкуренцијата во нападот. Спиркоски во кариерата има настапувано за Силекс и за Брегалница, како и за Јихлава од Чешка.

Тој беше еден од најзаслужните за влезот на Победа во Првата лига, со оглед дека постигна 20 голови и беше најдобар стрелец во Втората лига.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови