Connect with us

Пелистер гo претстави Принц Апонсах: Сакам напаѓачки фудбал, ќе покажам што можам

Македонскиот прволигаш Пелистер официјално го претстави и последното засилување во зимскиот преоден рок, интернационалецот од Гана, Принц Апонсах. Напаѓачот кој пристигна од Тајланд, од вчера се приклучи на тренинзите со своите нови соиграчи и веќе му е на располагање на тренерот Димитар Капинковски.

Принц Апонсах денеска позираше во зелениот дрес, кој ќе го носи во следните една и пол година, во друштво на претседателот на клубот Пеце Стојчевски.

„Многу сум среќен што сум тука. Сакам напаѓачки фудбал, играм на офанзивните позиции. Задоволен сум што дојдов во Пелистер, сакам да им покажам на фановите и на тимот што можам. Не знам многу за екипата, но имав време додека да дојдам во Македонија, па на интернет гледав натпревари на Пелистер. Луѓето во клубот се љубезни, исто и соиграчите. Задоволен сум што сум тука“, истакна Принц Апонсах.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови