Connect with us

Пелистер го претстави Алдаир Нето

Новиот македонски прволигаш Пелистер го ангажира напаѓачот Алдаир Нето, кој ова лето ја раскина соработката со Шкендија. Тој не успеа да се наметне во Тетово, одигра само два меча во дресот на Шкендија, а раководството на Пелистер смета дека сепак може да биде од корист при камбекот на „зелените“ во елитата.

Португалскиот фудбалер треба да ја засили навалната линија на Пелистер каде се уште и искусниот Борче Маневски и новото засилување Анес Хот. Алдаир Нето денеска и дебитираше за Пелистер на пријателскиот меч против Охрид.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови