Connect with us

Пелистер го доведе Ѓорѓи Танушев

Македонскиот второлигаш Пелистер се засили со фудбалерот за врска Ѓорѓи Танушев. Тој доаѓа како слободен играч откако се раздели со Гостивар.

Искусниот играч од средниот ред сигурно ќе биде големо засилување за составот на Влатко Костов во намерата за враќање во елитата.

Танушев потекнува од школата на Беласица, а претходно настапуваше и за Гостивар, Силекс, Пелистер, Хоризонт Турново, Победа, Борец, Брера…


Ѓорги Танушев е повратник во ФК Пелистер откако во сезоната 2020/21 со успех го носеше “зелено-белиот”дрес.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови