Connect with us

Патрик Шик стрелец на најубавиот гол на ЕВРО 2020 (ВИДЕО)

Чешкиот репрезентативец Патрик Шик е стрелец на најубавиот гол на Европското првенство. Тој погоди на спектакуларен начин, постигнувајќи гол од половина терен на мечот против Шкотска во првото коло од групата Д. Шик беше стрелец на пет гола на ЕВРО 2020.

Advertisement

Facebook

Тимови