Connect with us

Омар Имери ќе го засили Шкупи

Крилниот напаѓач Омар Имери треба да биде замената за Матеј Цветаноски во тимот на Шкупи за пролетниот дел од сезоната. Тој ќе пристигне како позајмен играч од редовите на турскиот клуб Бодрумспор.

Имери е всушност младинец на Шкупи, кој потоа замина во Шкендија и блесна, по што направи трансфер во Турција, во редовите на Анталијаспор. На почетокот на оваа сезона од Анталија се пресели во тимот на Бодрумспор, а сега треба да се врати на Чаир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови