Connect with us

Нов шок во Катар: Јапонците ја „исчистија“ Германија (ВИДЕО)

Нов шок во Катар, овојпат за Германците. Еден од фаворитите за највисок пласман загуби од Јапонија со 1-2 на отворањето на својата епизода на Светското првенство. Избраниците на Ханси Флик не беа на посакуваното ниво, а тоа Јапонците знаеја да го казнат.


Германија, сепак, имаше предност по првото полувреме. Илкај Гундоган донесе водство од пенал во 33.минута.


Во вториот дел Јапонците направија комплетен пресврт. Ритсу Доан во 75.минута го израмни резултатот, а Такума Асано во 83.минута донесе триумф.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови