Connect with us

Наташа Андонова заминува од Леванте

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова по пет години заминува од Леванте. Таа ова лето ќе бара нов предизвик во кариерата.

После пет одлични години во шпанскиот клуб Леванте, Наташа Андонова одлучи дека е време за промена на средината. Таа одигра 140 официјални натпревари за Леванте и постигна 24 гола.

Андонова кариерата ја почна во Борец и Тиквешанка во македонското првенство, а на интернационалната сцена играше за Барселона, ПСЖ, Розенгард и Турбине Потсдам.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови