Connect with us

Наполи ќе го задржи Кварацкелија до 2029 година

Грузискиот крилен напаѓач на Наполи, Квича Кварацкелија, ќе потпише нов договор со тимот во блиска иднина, пренесува „Football Italia“.


Според изворот, новиот договор на фудбалерот со италијанскиот клуб ќе важи до летото 2029 година. Актуелниот договор на Грузиецот истекува во јуни 2027 година.

Во оваа сезона, фудбалерот одигра 37 натпревари за тимот во сите натпреварувања, постигнувајќи 10 гола и пет асистенции.

Вредноста на играчот во моментот е 80 милиони евра, а тој е желба на најголемите европски клубови.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови