Connect with us

Монако го победи Брест и се „залепи“ до ПСЖ (ВИДЕО)

Монако успеа да слави на домашен терен против Брест со 2-0 и се доближи на само еден бод негатива до лидерот ПСЖ на врвот на табелата во Франција.


Денис Закарија во 16.минута го отвори резултатот во корист на „кнезовите“, а Александр Головин го потврди триумфот со голот во 69.минута од мечот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови