Connect with us

Младите ги „учеа“ Ристовски, Елмас и Алиоски како да дадат гол на ЕП (ВИДЕО)

Детската насмевка е најголемото богатство. Младите Димитриј, Катја и Дамјан им „покажаа“ на Стефан Ристовски, Елиф Елмас и на Езгјан Алиоски како да постигнат гол на натпреварите од Европското првенство.

Македонските репрезентативци им ветија дека ќе се обидат тоа да го сторат и на ЕВРО…

Advertisement

Facebook

Тимови