Connect with us

Миовски: За жал, сезоната за мене заврши…среќа, немам скршеница

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски доживеа повреда на скочниот зглоб откако на мечот против Сент Мирен беше брутално удрен од еден противнички фудбалер. За него, како што вели, сезоната е завршена.

За среќа, нема скршеница, а допрва ќе има скенирање на лигаментите.

“За жал, предвреме ја завршив сезоната со повреда на зглобот а добрата вест е дека нема скршеница, утре ќе имам дополнителни прегледи на лигаментите. Ви благодарам на сите за пораките, ќе се вратам посилен”, истакна Бојан Миовски.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови