Connect with us

Милан сака да го купи капитенот на Наполи

Милан покажува сериозен интерес за десниот бек на Наполи, Џовани Ди Лоренцо, и ќе се обиде да го ангажира играчот во претстојното лето, пренесуваат медиумите во Италија. 30-годишниот дефанзивец минатата година имаше клучна улога во освојување на титулата, но од почетокот на оваа сезона е критикуван за неговите настапи.


Италијанските медиуми се фокусираа и на евентуалната замена на Стефано Пиоли со Антонио Конте по крајот на сезоната, што би го направил евентуалниот трансфер уште поверојатен.

Ди Лоренцо има договор со Наполи до јуни 2028 година и годишно заработува три милиони евра.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови