Connect with us

Милан Ристовски стрелец за Спартак Трнава

Македонскиот репрезентативец Милан Ристовски беше стрелец на погодок во триумфот (0-2) на Спартак Трнава на гости против Похроние. Тој ја погоди противничката мрежа во 30.минута, откако со волеј удар реагираше одлично на асистенцијата на Јакуб Грич.

Милан Ристовски беше повлечен на полувремето, а на негово место во игра влезе Дејан Трајковски.

Тихомир Костадинов играше до 72.минута во триумфот на Ружомберок (0-2) на гости против Сеница.

Спартак Трнава се наоѓа на втората позиција на табелата во словачкото првенство со 26 бода, колку што има и лидерот Слован Братислава, но и еден одигран меч помалку.

Advertisement

Facebook

Тимови