Connect with us

Милан Ристовски стрелец за Спартак Трнава

Макеодонскиот репрезентативец Милан Ристовски продолжува да тресе мрежи во Словачка и откако направи комплетен трансфер во Спартак Трнава. Тој го постигна единствениот гол за својот тим во поразот од 2-1 на гости против Сеница.

Ристовски погоди во 83.минута и донесе водство за Спартак Трнава, а во финишот Сеница направи неверојатен пресврт и со два гола стигна до триумф.

Advertisement

Facebook

Тимови