Connect with us

Меси го откри најтешкиот момент: Не бев подготвен да ја напуштам Барселона

Ѕвездата на светскиот фудбал Лионел Меси откри колку му било тешко да ја напушти Барселона во летото 2021 година. Во интервју за подкастот „Big Time“, играчот на Интер Мајами потврди дека сака еден ден да се врати во клубот во кој порасна.


„Промената беше тешка за мене кога отидов во ПСЖ. Се претставив многу добро во Барселона и имав намера да останам таму. Не бев подготвен за овој момент – да заминам, сè се случи многу брзо, морав да го обновам мојот живот за еден ден. Морав брзо да запознаам уште едно првенство, друг клуб, нова соблекувална“, сподели Лионел Меси.

„Тоа беше промена која не ја барав и затоа ми беше тешко на почетокот“, додаде аргентинскиот репрезентативец.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови