Connect with us

Мбапе асистираше, Коло Муани по девет минути донесе водство за Франција (ВИДЕО)

Франција има водство од 1-0 по само девет минути од полуфиналната пресметка против Шпанија на „Алијанц арена“ во Минхен. Французите одговорија на критиките дека не постигнале гол од игра на ова Европско првенство.

Во деветтата минута, Килијан Мбапе нафрли од левата страна, а Рандал Коло Муани со удар со глава ја затресе мрежата на Унаи Симон.

Сега Шпанија е на потег…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови