Connect with us

МАКФУДБАЛ ТРЕНЕР НА КОЛОТО: Горан Здравков

Брегалница игра допадлив фудбал, победува и ги собира аплаузите од публиката. Во Штип викендов дојде Победа и си замина со четири гола во мрежата.

Ќе рече некој….добро, сите ја победуваат Победа. Но, сепак, Брегалница одигра одличен меч, а големи заслуги за тоа одат на адреса на тренерот Горан Здравков. Се чувствува дека има хемија во тимот, дека сите коцки во мозаикот се наместени на вистинско место.

МАКФУДБАЛ го избра Горан Здравков за најдобар тренер на 23.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови