Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Беса успеа да слави во дербито против Пелистер во Битола и направи голем чекор кон посакуваната цел, пласман во елитата. Детонит Плачковица го искористи поразот на Пелистер и се искачи на втората позиција на табелата.


Скопје беше подобар од Башкими, а Кожуф и Беласица ремизираа без голови.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 11.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи тренерот на Беса, Александар Таневски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 11. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. ДИМИТАР ЃОРГИЕВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 2. АЈРАДИН ЦУЦУЛИ (АРСИМИ)
 3. ДИНО НАЈДОСКИ (СКОПЈЕ)
 4. ДАРКО СТОЈАНОВ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 5. ДАРКО АЛЕКСОВСКИ (ВАРДАР НЕГОТИНО)
 6. АРМЕНД АЛИМИ (БЕСА)
 7. ШПЕНД АСАНИ (АРСИМИ)
 8. ИГОР КЛЕЧКАРОСКИ (КАРАОРМАН)
 9. ИЉАЗ ЧИЛАФИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 10. ФИТОН АДЕМИ (БЕСА)
 11. ХРИСТИЈАН КИРОВСКИ (СКОПЈЕ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: АЛЕКСАНДАР ТАНЕВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови