Connect with us

МАКФУДБАЛ ТИМ НА КОЛОТО ВО ВТОРАТА ЛИГА

Гостивар го победи Охрид на гости и дочека „кикс“ на Вардар, па се искачи на врвот на табелата во Втората фудбалска лига. Големи заслуги за тоа секако одат за Беласица, која успеа да му „откине“ бод на Вардар во Скопје.

Воска успеа да го преживее гостувањето кај Арсими, а Пелистер броеше до 11 во дебаклот што му го приреди на Тетекс. Сигурни беа и Детонит Плачковица, Каменица Саса и Кожуф.

МАКФУДБАЛ го издвои најдобриот тим за 12.коло во Втората фудбалска лига. Го предводи стратегот на Пелистер, Марјан Секуловски.

МАКФУДБАЛ ТИМ НА 12. КОЛО ВО ВТОРАТА ЛИГА

 1. СТЕФАН МИТРЕВ (БЕЛАСИЦА)
 2. ТОМЕ КИТАНОВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 3. НИНОСЛАВ ЗДРАВКОВСКИ (АРСИМИ)
 4. АЛЕКСАНДАР МИЛУШЕВ (БЕЛАСИЦА)
 5. ЃОРЃИ ТАНУШЕВ (ГОСТИВАР)
 6. ПЕТАР ГУГУЉАНОВ (БЕЛАСИЦА)
 7. ИВАН НАСТЕВСКИ (ДЕТОНИТ ПЛАЧКОВИЦА)
 8. СТОЈАНЧО ВЕЛИНОВ (ГОСТИВАР)
 9. АНТОНИО КАЛАНОСКИ (ГОСТИВАР)
 10. БОРЧЕ МАНЕВСКИ (ПЕЛИСТЕР)
 11. АНДРЕЈ КУДИЈАН (КОЖУФ)

ТРЕНЕР НА КОЛОТО: МАРЈАН СЕКУЛОВСКИ

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови