Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Иван Ивановски (Тиквеш)

Тиквеш оствари убедлив триумф (0-3) на гости против Воска, врза две победи во низа, и се искачи на петтата позиција на табелата во Првата лига. Во одличното издание на кавадаречкиот тим посебно се истакна Иван Ивановски кој беше двоен стрелец на овој меч.

МАКФУДБАЛ го избра Иван Ивановски за најдобар играч во 16. коло од Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови