Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Едиз Спахиу (Тиквеш)

Тиквеш го доби дуелот со Вардар благодарејќи на Едиз Спахиу. Тој распали од далечина и ја затресе мрежата на „вардарци“.

Беше перманентна опасност за голот на „црвено-црните“ и човек на одлука. Токму затоа го доби епитетот МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на 7.коло во Првата фудбалска лига. Тој го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови