Connect with us

МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на колото: Ален Јашароски (Воска)

Воска Спорт дојде до историска прва победа во елитата откако го победи најтрофејниот македонски клуб Вардар со 3-2 на „Билјанини извори“.

„Црвено-црните“ ќе го сонуваат Ален Јашароски. Напаѓачот на Воска постигна хет-трик и беше главен фактор во победата на својот тим.

Тој го заслужи признанието за МАКФУДБАЛ ИГРАЧ на третото коло во Првата фудбалска лига. Го предводи МАКФУДБАЛ ТИМОТ НА КОЛОТО.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови