Connect with us

Македонија ЃП ги стартуваше подготовките: Петров и Ковачев први засилувања

Македонија Ѓорче Петров со две нови имиња, под водство на тренерот Наџи Шенсои ги почна подготовките за пролетниот дел од шампионатот.

Повратник во клубот е крилниот офанзивец Филип Петров, кој минатата година настапуваше за велешки Борец, како и искусниот бугарски дефанзивец Мартин Ковачев.

Од екипата заминаа неколку помлади фудбалери, како и стандардниот првотимец Бенјамин Демир кој има неколку понуди од странство за продолжување на кариерата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови