Connect with us

Махрез ја зголеми предноста на Сити (ВИДЕО)

Манчестер Сити е многу блиску до пласман во финалето на Лигата на шампионите откако има водство од 1-0 на реванш натпреварот од полуфиналната пресметка. Ријад Махрез во 11.минута го отвори резултатот на „Итихад“, а ПСЖ нема одговор за играта на „граѓаните“. Најдобрата шанса ја имаше Ди Марија по грешката на Едерсон, но не успеа да погоди празен гол од дваесетина метри. Во 16.минута Маркињос со удар со глава ја погоди гредата.

Маурисио Покетино го стартуваше мечот без Килијан Мбапе кој се наоѓа на клупата за резервни фудбалери.

Тимови

Advertisement

Facebook