Connect with us

Лоша вест од Удине: Повреда за Несторовски, неизвесен и настапот на ЕП

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски заработил посериозна повреда на коленото на денешниот тренинг на Удинезе. Како што откриват медиумите на Апенините, за него сезоната во Серија А речиси сигурно е завршена, а неизвесен е настапот и на Европското првенство.

Во текот на наредните денови Нестор-гол ќе ги мине деталните лекарски прегледи по што ќе биде утврдена и прецизна дијагноза за повредата. Тој го повредил левото колено на денешниот тренинг на Удинезе.

Тимови

Advertisement

Facebook