Connect with us

Ливерпул преку Кристал Палас дојде на врвот (ВИДЕО)

Ливерпул оствари важна победа (1-2) над Кристал Палас на гости и се искачи на врвот на табелата во Премиер – лигата. Тимот на Јирген Клоп имаше негатива, но по исклучувањето на домашниот фудбалер Џордан Ајев во 75.минута, во финишот направи целосен пресврт.

Матета од пенал донесе водство за Кристал Палас во 57.минута. Израмни Мохамед Салах во 76.минута, а победничкиот гол го постигна Харви Елиот во 91.минута од дуелот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови