Connect with us

Ливерпул преку Барнли се врати на врвот (ВИДЕО)

Ливерпул повторно е на врвот на табелата во Премиер – лигата откако го победи Барнли на „Енфилд Роуд“ со 3-1. „Црвените“ сега имаат два бода предност пред Манчестер Сити, но и еден одигран натпревар повеќе од „граѓаните“.

Диого Жота во 31.минута го отвори резултатот, но израмни Дара О’Ши во 45.минута.

Сепак, Ливерпул стигна до триумф во второто полувреме. Луис Дијаз во 52.минута погоди за 2-1, а победата ја потврди Дарвин Нуњез со погодокот во 79.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови